streda 8. septembra 2010

David Bowie - Slow Burn

David Bowie ma už dlhodobo udivuje. Nie je veľa hudobníkov, ktorý za viac ako štyridsať rokov dlhú kariéru nenapíšu ani jednu zlú skladbu a ktorý sú aj po tak dlhom čase schopný prekvapiť (t.j. nezaradia sa do dlhého zoznamu skamenelých a nič nové neprinášajúcich hudobných dinosaurov, ako Rolling Stones a im podobné geriatrické zoskupenia).
Aj keď má album Heathen už takmer 8 rokov, dostal som sa k nemu až nedávano. Patrí do veľmi vzácnej kategórie nahrávok - aj bez fanúšikovského sebaklamu vás od začiatku až do konca nenudí ani jedinú minútu, môžete si ho vypočuť i viackrát za sebou a pri opakovanom počúvaní vás baví čím ďalej, tým viac. Radosť počúvať. Hlavne pri sústredenom večernom či nočnom posluchu v tme a úplnom kľude.

Ako ukážku som vybral skladbu číslo 4 - Slow Burn, s famóznym featuringom legendárneho Peta Townsenda.

1 komentárov:

George Gear povedal(a)...

Hi Pepst - thanks for your comment on ConsumerPla.net, at http://blog.consumerpla.net/2011/02/blu-ray-media-mystery-of-philips.html#comments. Do you know for a fact if there is still some manufacturing in Eindhoven, or if it is totally switched to India today? I am trying to get info from Philips directly right now:-) Take care -

Zverejnenie komentára